O MNIE

EDUKACJA

Jestem absolwentem II L.O. w Inowrocławiu im. Marii Konopnickiej. Już w okresie liceum interesowałem się wiedzą o społeczeństwie i europeistyką – reprezentowałem inowrocławską „Konopę” w konkursach i olimpiadach, a największym sukcesem było wywalczenie drugiego miejsca w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie.

W 2007 r. uzyskałem tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Praca, napisana pod kierunkiem prof. Michała Kuleszy dotyczyła praktycznych aspektów funkcjonowania reformy samorządowej na przykładzie Inowrocławia i Grudziądza - w 2008 roku została ona uznana najlepszą pracą magisterską z zakresu samorządu i zagadnień decentralizacji w ogólnopolskim konkursie Samorządu Terytorialnego.

W 2012 r. obroniłem drugi dyplom – stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2014 r. zdobyłem tytuł doktora nauk prawnych.

RODZINA

Jestem ojcem trojga dzieci: Mateusza, Rozalii i Jana. Żona Dorota jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako adwokat. Ojciec Ryszard jest samorządowcem, mama Aleksandra – kompozytorką.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I POLITYCZNA

Pierwsze kroki w działalności społecznej stawiałem w samorządzie studentów Uniwersytetu Warszawskiego. W 2002 roku mając 18-lat wystartowałem w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z list koalicyjnego komitetu PO-PiS. Pomimo przedostatniego miejsca na liście, uzyskałem drugi wynik po liderze listy. W 2005 roku objąłem mandat radnego województwa kujawsko-pomorskiego.

W 2007 r. uzyskałem mandat posła kandydując z ostatniego miejsca listy PO.

W 2011 r. udało mi się podwoić wynik wyborczy i ponownie uzyskać mandat parlamentarny. Kandydując z siódmego miejsca listy PO uzyskałem drugi – po Radosławie Sikorskim – wynik wyborczy, co stanowi dla mnie wielkie zobowiązanie wobec wyborców.

W Sejmie pracuję w Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold i Komisji Ustawodawczej. W 2012 r. zostałem Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Powiecie Inowrocławskim .

W 2015 r. ponownie usyskałem mandat parlamentarny uzyskując wynik 15951 głosów. 

ZAINTERESOWANIA

Interesuję się historią. (zwłaszcza współczesną) oraz muzyką (szczególnie jazz’em i bossanovą). Moją wielką pasją jest genealogia.